مقالات

مقالات پیشنهادی


تشخیص و درمان افسردگی

تشخیص و درمان افسردگی

افسردگی اختلالی است که بر تفکر، خلق، احساسات، رفتار و سلامت جسمی شما تأثير می گذارد. پيش از اين عقيده بر اين بود که « تمام آن در سر شماست » و اگر واقعاً تلاش کنيد می توانيد خود را از آن رها کنيد. امروزه پزشکان می دانند که افسردگی نوعی ضعف نيست و شما به تنهايی نمی توانيد آن را درمان کنيد. افسردگی يک اختلال پزشکی با زمينه شيميايی يا زيست شناسی است .گاهی اوقات يک زندگی پر استرس محرکی برای افسردگی می شود. در ساير موارد به نظر می رسد که افسردگی بدون يک علت تعيين شده مشخص و بطور خود بخودی روی می دهد. افسردگی، بدون توجه به علت آن چيزی بيش از یک حالت محزون و یا یک خمودگی درآماتیک است .

ﻓﻴﺒﺮﻭﻣﻴﺎﻟﮋﻱ ﻭ ﺩﺭﺩﻫﺎﻱ ﻋﻀﻼﻧﻲ ﺍﺳﺘﺨﻮﺍﻧﻲ

ﻓﻴﺒﺮﻭﻣﻴﺎﻟﮋﻱ ﻭ ﺩﺭﺩﻫﺎﻱ ﻋﻀﻼﻧﻲ ﺍﺳﺘﺨﻮﺍﻧﻲ

ﻓﻴﺒﺮﻭﻣﻴﺎﻟﮋﻱ ﻳﻚ ﻣﺸﻜﻞ ﻋﻀﻼﻧﻲ ﺍﺳﺘﺨﻮﺍﻧﻲ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﻣﻬﻢ ﺗﺮﻳﻦ ﻋﻼﺋﻢ ﺁﻥ ﺩﺭﺩﻫﺎﻱ ﻋﻀﻼﻧﻲ، ﺧﺴﺘﮕﻲ ﻭ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺩﺭﺩ ﻭ ﺁﺳﻴﺐ‌ ﭘﺬﻳﺮﻱ ‌ ﺩﺭ ﻧﻮﺍﺣﻲ ﻣﺜﻞ ﺳﺘﻮﻥ ﻓﻘﺮﺍﺕ، ﮔﺮﺩﻥ، ﺷﺎﻧﻪ ﻫﺎ ﻭ ﻟﮕﻦ ﺍﺳﺖ .

نكاتي براي پزشكان خانم

نكاتي براي پزشكان خانم

به نظر من پزشکی به‌جای اینکه علم باشد، بیشتر هنر است. آنچه یک پزشک را به طبیبی حاذق تبدیل می‌کند، همراهی علم پزشکی با هنر طبابت است. این دو متضاد هم نیستند بلکه مکمل یکدیگرند. طبابت به‌عنوان یک حرفه ارزشمند، زمانی مؤثر خواهد بود که طبیب توجه ژرفی به بیمار در مقام یک انسان داشته باشد و این درک را با حس همدردی و علم و دانش کافی همراه نماید.

وعده‌های کذب به بیمار

وعده‌های کذب به بیمار

وعده‌ های کاذب به بیمار یکی از موضوعاتی است که به‌نوعی می‌تواند گریبان گیر تمام اعضای تیم درمانی گردد. وعده‌های که خلاف واقع داده می‌شوند و باعث شکل‌گیری نادرست دیدگاه بیماران نسبت به بیماری‌شان می‌شود.

سرفه

سرفه

درمان سرفه : سرفه‌های گاه‌به‌گاه، امری طبیعی و نشانه سلامت است. سرفه‌ای که برای چند هفته به طول انجامد یا با مخاط تغییر رنگ یافته یا خونی همراه باشد نشانه یک بیماری زمینه‌ای است که نیاز به بررسی مراقبت‌های پزشکی دارد. سرفه به‌ندرت نیاز به مراقبت‌های اضطراری دارد. حمله سرفه می‌تواند بسیار شدید باشد. سرفه طولانی‌مدت و شدید، طاقت‌فرسا هستند و می‌تواند منجر به بی‌خوابی، سردرد، بی‌اختیاری ادرار، و حتی شکستگی دنده شود.

سرگیجه

سرگیجه

علل سرگیجه با توجه به علائم آن متفاوت است. سرگیجه می‌تواند ناشی از مسائل ساده مانند بیماری حرکت باشد - احساس تهوع که شما در جاده‌های پیچ تند و سرسره دریافت کنید - و یا می‌تواند ناشی از مشکلات پیچیده در عملکرد تعادل در گوش داخلی باشد. سرگیجه ممکن است علامت نادر از اختلالات جدی خاص مانند سکته مغزی و بیماری‌های قلب و عروق خونی باشد. به‌طورکلی، بااین‌حال، سرگیجه در غیاب هرگونه علائم دیگر تقریباً کمتر نگران‌کننده است.