علائم بیماری های پوستی

مقالات پیشنهادی


مراقبت از انواع پوست

مراقبت از انواع پوست

نـخـستین گـام براي داشـتن پوستـی زیبا آگاهی یافتن ازنوع پوست می باشد زیرا ازاین طریق شما قادر خواهید بودهر چه بهتر از پوستتان مراقبت و هـمـچنـیـن فـراورده هاي بـهـداشـتـی و آرایشی مناسب نوع پوست خود را انتخاب کنید.

نحوه صحيح استفاده از ماسک ها

نحوه صحيح استفاده از ماسک ها

- پوست هیچگاه نباید خشک بماند چون در این صورت به محرك هاي خارجی حساس می شود. بنابراین هرگاه پوست قسمتی از بدنتان خشک شده بود، حتماً آن را با کرم مناسبی چرب نگه دارید البته هیچگاه پوست خود را بیش از حد با کرم چرب نکنید.

معيارهاي بيماري هاي پوستي شغلي

معيارهاي بيماري هاي پوستي شغلي

در مورد بیماری های پوستی شغلی بیشتر بدانید: تعاريف متعددي براي درماتوزها يا بيماري هاي پوستي شـغلي آورده شـده اسـت كه البته هيچكدام گوياي كامل اين حالـت نيـست ولـي بهتـرين تعريف شايد به اين صـورت باشـد. يـك وضـعيت پاتولوژيـك پوستي كه تماس با عوامل شغلي باعث ايجاد آن شده باشـد و يـا نقش عمده اي داشته باشد.

عوامل مؤثر بر سلامت پوست

عوامل مؤثر بر سلامت پوست

پوست یک فرد ممکن است در طول حیات و به خاطر تغییرات غددي، روانی، ارثی، محیطی یا بیماري تغییر کند. مثلاً بعضی افراد در سنین بلوغ دچار چربی بیش از حد پوست می شوند که به علت افزایش هورمون هاي جنسی است. چربی پوست زنان در طول مدت عادت ماهانه دستخوش تغییراتی می شود و اکثر زنان پس از سن یائسگی (حدود پنجاه سالگی) دچار کاهش چربی پوست می شوند.

چه افرادي در معرض سرطان پوست قرار دارند؟

چه افرادي در معرض سرطان پوست قرار دارند؟

خوشبختانه بسياري از مردم با راه هاي جلوگیري از سرطان پوست تا حدودي آشنایی دارند. استفاده از کرم هاي ضدآفتاب، پوشیدن لباسهاي مناسب، قرار نگرفتن در مقابل نور مستقیم وعمودي خورشید و انجام معاینات منظم توسط متخصصان پوست، از آن جمله اند.

همه چيز در مورد اگزماي پوستي

همه چيز در مورد اگزماي پوستي

اگزمای پوستی چیست؟ اگزما نوعی عارضه پوستی محسوب می شود که می تواند در مدت زمانی کوتاه پیشرفت کند و سلامت پوست بدن انسان را به خطر بیندازد. واژه اگزما از زبان یونان باستان گرفته شده و به معنی «کورك و جوش هاي پوستی« است. طبق آمار هاي که هم به دست آمده، یک نفر از هر 5 کودك و همچنین یک نفر از هر 10 بزرگسال به این عارضه مبتلا می شوند.

سایش پوست

سایش پوست

سایش پوست چیست؟ به معنی آسیب ناخواسته پوست و از دست رفتن لایه بالایی پوست (اپیدرم) تعریف می شود. لایه برداری پوست ممکن است به علت آسیب مستقیم پوست مانند آفتاب سوختگی یا عفونت باشد. ممکن است نشانه ای از اختلال سیستم ایمنی بدن یا برخی دیگر از بیماری ها نیز باشد. خارش، خشکی و تحریک پوست ممکن است همراه لایه برداری پوست به وجود بیاید. از آنجا که بعضی از شرایط که گاها بسیار شدید هستند می توانند باعث لایه برداری پوست شوند، تشخیص این موارد ضروری می باشد.

بثورات پستان

بثورات پستان

درمان بثورات پستان چگونه انجام می شود؟ بثورات پستان به عنوان قرمزی و سوزش پوست پستان توصیف می شود که می تواند خارش، پوسته پوسته، دردناک و یا تاول داشته باشد و گاها به آن کهیر، نیز گفته می شود.