علائم بیماری های چشمی

مقالات پیشنهادی


سوزش چشم

سوزش چشم

در واقع، سوزش چشم مي تواند ناشي ازعوامل زيست محيطي، بيماري و وراثت باشد. شما بايستي وضعيت خود را تشخيص داده و يا با پزشك خود مشورت كنيد تا متوجه علائم ناشي از آن شويد چرا كه يك متخصص و يا يك چشم پزشك مي‌تواند به شما در زمينه رفع ناراحتي، مشكلات و علائم ناشي از سوزش چشم كمك نمايد.

گودی های سیاه زیر چشم

گودی های سیاه زیر چشم

خستگی تنها دلیل گودی های سیاه زیر چشم نیست. گاهی اوقات گودی های سیاه زیر چشم، فقط سایه های پلک پف کرده و یا هاله زیر چشم است که در حالت طببیعی به دنبال بالا رفتن سن ایجاد می شود.

قرمزی چشم

قرمزی چشم

قرمزی چشم یک مشکل شایع است که می تواند یک یا هر دو چشم به آن مبتلا شود، قرمزی چشم ناشی از پر خونی رگ های خونی گسترده شده در سطح چشم به علت التهاب،(معمولا از نوعی تحریک یا عفونت) می باشد. در بیشتر موارد التهابی که باعث قرمزی چشم می شود در غشای پوشش سفید چشم و پوشش پلک رخ می دهد. (این غشاء ملتحمه نام دارد.)

درد چشم

درد چشم

درد چشم می تواند بر روی سطح چشم و یا در داخل ساختمان های عمقی تر آن رخ دهد. دردِ چشم بر روی سطح چشم ممکن است به عنوان خارش، سوزش و یا تیرکشیدن توصیف شود. درد سطحی چشم ممکن است ناشی از یک شیء خارجی درِ چشم، عفونت چشمی، یا هر علتی که موجب تحریک غشاء پوشش سطح چشم شود، باشد. ممکن است دردِ چشم عمیق تر و به عنوان درد ضرباندار و یا دردِ چشم توصیف شود. این نوع از دردِ چشم ممکن است به یک وضعیت پزشکی جدی مرتبط بوده و باید جدی گرفته شود. دردِ چشم شدید(به ویژه اگر با هر درجه از دست دادن بینایی همراه باشد) ممکن است یک هشدار بوده و نیاز به توجه فوری پزشکی دارد.

تیک چشم

تیک چشم

انقباض چشم حرکت غیر ارادی پلک هر چند ثانیه با طول دوره از یک یا دو دقیقه است. گاهی اوقات انقباض به اندازه ای قوی است که مجبورید پلک خود را قبل از بازکردن به طور کامل ببندید. حرکات پلک مزمن، غیر قابل کنترل هر دو چشم را تحت تاثیر قرار می دهد و به عنوان نوع خوش خیم شناخته شده است. خیلی به ندرت، انقباض چشم ممکن است نشانه ای از اختلالات مغزی و دستگاه عصبی باشد. در این صورت تقریبا همیشه یا علایم و نشانه های دیگر همراه است.

آب ریزش چشم ها

آب ریزش چشم ها

آبریزش چشم ها می تواند به علت تولید اشک بیش از حد، التهاب چشم ها یا تخلیه ناکافی اشک از مجاری اشکی باشد. مجاری اشک، اشک تولید نمی کند، بلکه اشک را همانند یک ناودان آب باران حمل می کند. اشک به طور معمول از طریق دهانه های کوچک در قسمت داخلی پلک نزدیک بینی تخلیه می شود. اگر یک مجرای اشک آور به هر دلیلی مسدود گردد، آبریزش از چشم اتفاق می افتد.