علائم بیماری های طحال

مقالات پیشنهادی


پارگي طحال

پارگي طحال

چگونه پارگی طحال را درمان کنیم؟ در واقع، طحال اندامی است که درست زیر قفسه سینه و در سمت چپ بدن قرار گرفته است. اگر طحال پاره شود، فرد وضعیت اضطراری و اورژانسی پیدا می کند و بایستي فورا تحت درمان قرار گیرد.

عملكرد طحال

عملكرد طحال

آنچه باید در مورد عملکرد طحال بدانید: طحال، اندام پهنی در كنار چپ معده است؛ البته جزؤ دستگاه گوارش نیست؛ بلکه به دستگاه گردش خون ارتباط دارد.

آيا بدون طحال مي توان زندگي كرد؟

آيا بدون طحال مي توان زندگي كرد؟

گاهی طحال، عملکرد پاکسازی خون را بیش از حد لازم انجام می‌دهد و نه تنها سلول‌های معیوب و فرسوده را از گردش خون خارج می‌کند، بلکه بسیاری از سلول‌های سالم را نیز از بین می‌برد. این حالت که “هیپراسپلنیسم” نامیده می‌شود، با برداشتن طحال، بهبود می یابد.

كيست طحال

كيست طحال

بسياري از ارگان هاي بدن در طول زمان در اثر عوامل ژنتيكي و محيطي اقدام به توليد كيست مي كنند كه يكي از آن ها طحال است.

درد شکمی

درد شکمی

عامل درد شکمی چیست؟ دیگر واژه هایی که به جای درد شکمی استفاده می شوند عبارتند از درد معده، درد شکم، درد روده و درد شکمی که می تواند آرام یا شدید، بصورت پیوسته یا مقطعی، حاد یا مزمن (هفته ها و ماهها) باشد. اغلب محل درد شکمی می تواند راهنمای مهمی برای علت درد باشد.

اسهال

اسهال

اسهال، مدفوع آبکی و شل است که بیشتر از حد معمول رخ می دهد. اسهال در علایم خاص، شدت و طول مدت متفاوت است. اسهال حاد معمولا چند روز طول کشیده و با یک عفونت باکتریایی، ویروسی و انگلی ایجاد می شود. اسهال مزمن نسبت به اسهال حاد بیشتر طول می کشد.(به طور کلی بیش از سه هفته). اسهال مزمن ممکن است ناشی از بیماری های التهابی روده باشد.