علائم بیماری های کلیوی

مقالات پیشنهادی


ورم ساق پا

ورم ساق پا

آنچه باید در مورد درمان ورم ساق پا بدانید! تورم پا می تواند در هر قسمتی از پاها، از جمله مچ پا، ساق و ران رخ دهد. تورم پاها می تواند ناشی از تجمع مایع (احتباس مایعات) و یا التهاب در مفاصل یا بافتهای مجروح یا بیمار باشد. بسیاری از علل تورم پاها، مانند آسیب یا ایستادن با نشستن طولانی مدت را می توان به راحتی تشخیص داد. گاهی اوقات ورم ساق پا ممکن است نشانه ای از یک اختلال جدی تر، مانند بیماری های قلبی و یا وجود لخته خون باشد. اگر تورم پاها بدون هیچ دلیل روشنی رخ دهد و یا اختلال در تنفس، درد قفسه سینه یا علائم هشدار دهنده لخته خون در ریه ها و یا یک مشکل جدی قلبی دارید به پزشک مراجعه کنید.

سوزش ادرار (ادرار دردناک)

سوزش ادرار (ادرار دردناک)

سوزش ادرار و دلایل آن: سوزش ادرار، احساس ناراحتی یا سوزش هنگام ادرار کردن است. این درد معمولا در مجرای ادرار که ادرار را از مثانه به بیرون می برد و یا مناطق اطراف اندام تناسلی (کف لگن) احساس می شود.

سوختن پا

سوختن پا

عوامل سوختن پا چه هستند؟ سوختن پا (احساس دردناک داغی در پا است) که می تواند خفیف یا شدید باشد. در برخی موارد، ممکن است به قدری دردناک باشد که این درد سبب اختلال در خواب شود. در شرایط خاصی، سوختن پا ممکن است همراه با احساس سوزن سوزن شدن، کرختی، یا هر دو باشد.

درد کشاله ران (مردان)

درد کشاله ران (مردان)

درد کشاله ران ممکن است بلافاصله پس از آسیب رخ داده و یا به تدریج در طول هفته ها یا حتی ماه ها پدیدآمده باشد.

درد شکمی

درد شکمی

درمان شکم درد چگونه انجام می شود؟ دلیل آن چیست؟ دیگر واژه هایی که به جای درد شکمی استفاده می شوند عبارتند از درد معده، درد شکم، درد روده و درد شکمی که می تواند آرام یا شدید، بصورت پیوسته یا مقطعی، حاد یا مزمن (هفته ها و ماهها) باشد. اغلب محل درد شکمی می تواند راهنمای مهمی برای علت درد باشد.

خستگی

خستگی

دلایل خستگی مزمن چه هستند؟ تقریبا هر کسی با خستگی بیش از حد یا کار زیاد مواجه بوده است. چنین خستگی های موقتی و معمولا علل مشخصی دارند و بهبود می یابد ولی خستگی مزمن برای مدت طولانی به طول می انجامد و عمیق تر است ودر واقع حالت ثابتی از خستگی است که در طول زمان پیشرفت می کند و انرژی و ظرفیت ذهنی را کاهش می دهد. خستگی در این مرحله روی حالت رفاه عاطفی و روانی فرد نیز اثر می گذارد.