کاربردی کردن آموزش ها

آخرین بروز رسانی :      تعداد بازدید 872      نظرات کاربران (0)
معرفی به دوستان اشتراک گذاری

به نظر شما چرا تعداد بسیار زیادی از افراد هستند که اطلاعات بسیار بسیار زیادی دارند و آموزش های زیادی دیده اند ولی به هیچ عنوان نمی توانند این دانش را در زندگی روزمره خودشان پیاده کنند؟چرا این افراد با این که کتابخانه هایی بسیار بزرگ دارند با این که لب تاب آن ها مملو از مطالب آموزشی است نمتوانند از این دانش به صورت کاربردی استفاده کنند؟

به نظر شما چرا تعداد بسیار زیادی از افراد هستند که اطلاعات بسیار بسیار زیادی دارند و آموزش های زیادی دیده اند ولی به هیچ عنوان نمی توانند این دانش را در زندگی روزمره خودشان پیاده کنند؟چرا این افراد با این که کتابخانه هایی بسیار بزرگ دارند با این که لب تاب آن ها مملو از مطالب آموزشی است نمتوانند از این دانش به صورت کاربردی استفاده کنند؟

تاثیر اثر پروانه ای در کاربردی بودن آموزش

این قانون بیان می کند که بال زدن یک پروانه در قاره آسیا می تواند طوفانی را در آن سمت دنیا به وجود آورد درواقع این قانون اهمیت تغییرات کوچک و نتایج بزرگی که به دنبال دارد را بیان می کند.این نکته را باید همیشه توجه داشته باشیم که بزرگترین نتایج ناشی از کوچکترین تغییرات است در واقع شما برای این که یک مهارت را یاد بگیرید به نحوی که بتوانید در زندگی روزمره خودتان از آن استفاده کنید باید آن کار ساده را به مدت زمان زیاد انجام دهید البته اگر یک کاری را برای بیست و یک روز و یا در بدبینانه ترین حالت برای چهل روز انجام دهید از آن به بعد دیگر برای انجام دادن آن کار انرژی صرف نمی کنید به دلیل این که آن رفتار به عادت تبدیل شده است شما به راحتی می توانید آن کار را انجام دهید.

درمان- دکتر متخصص- بیمارستان- دارو- منشی- خدمات پرستاری- پزشک

مثالی در مورد کاربردی بودن آموزش؟

این قسمت را با یک مثال توضیح می دهم. مسلما در بین بیماران و یا اطرافیانتان افرادی را دیده اید که مشکل کمر درد دارند خوب چند در صد آن ها توانسته اند به زندگی روزمره خودشان برگردند و مثل قبل به ورزش بپردازند؟آیا می دانید چرا این درصد کم است ؟

مسلما به این دلیل نیست که کمر درد درمان نداشته باشد چون تعداد بسیار قابل توجهی از کمر درد ها درمان دارند پس مشکل کجاست؟  اصولا این افراد پیش دکتر های مختلفی می روند و نظر های مختلفی را هم می شنوند یک سری از دکتر ها پیشنهاد عمل را می دهند، یک سری از آن ها قرص و دارو را پیش نهاد می دهند و یک سری هم نرمش های مخصوص و آب درمانی را پیش نهاد می دهند.دقت داشته باشید که منظور من آن دسته از کمر درد هایی نیست که راهی به جز جراجی ندارند بلکه منظور،مواردی است که بیشتر در اثر انجام دادن کار های سنگین ایجاد شده اند.

تعداد بسیار قابل توجهی از افراد گزینه اول را انتخاب می کنند زیرا تقریبا سریع ترین کار و بی زحمت ترین روش است.تعدادی دیگر قرص و دارو را انتخاب می کنند و ترجیح می دهند که اول آن را انتخاب کنند و اگر که خوب نشد به سراغ عمل بروند.

اما افراد کمی هستند که گزینه سوم را انتخاب می کنند زیرا این روش درمانی نه دارو دارد و نه قرص و نتایج تمرینات و ورزش ها حداقل چندین ماه بعد ظاهر می شود ولی با توجه به این که هیج گونه مداخله خارجی مثل عمل و یا دارو صورت نگرفته عوارض این روش بسیار کم است و در ضمن چون بافت و ساختار کمر دست نخورده مانده است و تنها با نرمش بهبود پیدا کرده نتایج بسیار بهتری دارد.

پس چرا تعداد کمی این روش را انتخاب می کنند؟

اصول نرمش به این صورت است که باید یک نرمش بسیار ساده، هر روز دو بار انجام شود و این کار تا چندین ماه ادامه پیدا کند تا ساختار کمر به شکل عادی برگردد.خیلی از افراد اصلا این روش را به دلیل این که نتایج آن دیر ظاهر می شود قبول ندارند خیلی از افراد این روش را انجام می دهند اما اصلا به یک هفته هم نمی کشد که خسته می شوند، بعضی از افراد هم سعی می کنند این کار را انجام دهند اما بدون نظم و هر زمانی که دوست داشتند نرمش می کنند اما تعداد کمی هستند که به صورت مداوم این نرمش ها را انجام می دهند و مسلما تعداد کمی هستند که کمر درد آن ها به طور کامل خوب می شود.

همان طور که مشاهده کردید بزرگترین نتایج(درمان درد کمر)در اثر انجام دادن کوچک ترین کارها(نرمش به مدت ده دقیقه)به دست می آید و این اصل در کل زندگی و در تمام کار هایی که انجام می دهیم کاربرد دارد پس برای این که بتوانید بهترین نتایج را به دست آورید هر آموزشی را که می بینید حتی اگر بسیار ساده باشد نیاز است که مدت زمان زیادی را صرف انجام دادن همان کار کوچک کنید تا نتایج شگفت انگیز آن را مشاهده کنید.

تمرین برای کاربردی کردن آموزش ها

یکی از مهارت های ارتباطی بسیار مهم و بسیار ساده،گوش دادن است.شاید در نگاه اول این طور به نظر برسد که همه ما با این مهارت آشنایی داریم و به خوبی می توانیم در زندگی خودمان از این مهارت استفاده کنیم اما برای اینکه دقیق تر این موضوع را بررسی کنیم فقط امروز را در نظر بگیرید و مکالماتی که داشتید را به خاطر بیاورید در چند درصد آن ها بیشتر گوش داده اید تا این که صحبت کنید؟

این نکته را در نظر داشته باشید که در بسیاری از مواقع اگر شخصی با شما مشغول درد و دل کردن باشد و شما فقط و فقط به او به صورت فعال گوش دهید حال او بسیار بسیار بهتر خواهد شد بدون این که برای مشکلات وی راه حلی ارائه بدهید.

بنابراین سعی کنید به مدت بیست و یک روز این تمرین را انجام دهید و نتایج شگفت انگیز آن را نیز مشاهده کنید.

 آخرین مقالات بازدید شدهاگر سؤال يا نكته يا نظري در اين زمينه داريد، مشتاقانه منتظر خواندنش هستيم.

 
 
Captcha  
تعداد کل نظرات ارسالی 0 نظر

gold Drama 0 silver Drama 0