درد شانه

آخرین بروز رسانی :      تعداد بازدید 951      نظرات کاربران (4)
معرفی به دوستان اشتراک گذاری

دلیل درد شانه چیست؟ درد شانه دردی است که در اطراف شانه ایجاد می شود. درد شانه ممکن است از خود مفصل یا از هر یک از عضلات، رباط ها و یا تاندون ها سرچشمه بگیرد. درد شانه معمولا با فعالیت و یا حرکات دست یا شانه بدتر می شود. برخی بیماری ها و مشکلات مرتبط با قفسه سینه یا شکم، مانند بیماری قلبی و یا بیماریهای کیسه صفرا، ممکن است موجب درد شانه شود. درد ارجاعی شانه دردی است که با حرکت شانه تغییر نکرده و بدتر نمی شود.

دلیل درد شانه

دلیل درد شانه چیست؟

تعریف  

درد شانه دردی است که در اطراف شانه ایجاد می شود. درد شانه ممکن است از خود مفصل یا از هر یک از عضلات، رباط ها و یا تاندون ها سرچشمه بگیرد. درد شانه معمولا با فعالیت و یا حرکات دست یا شانه بدتر می شود. برخی بیماری ها و مشکلات مرتبط با قفسه سینه یا شکم، مانند بیماری قلبی و یا بیماریهای کیسه صفرا، ممکن است موجب درد شانه شود. درد ارجاعی شانه دردی است که با حرکت شانه تغییر نکرده و بدتر نمی شود.

علل و عوامل شایع

از علل شایعی که منجر به درد شانه می‏شوند، می‏توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فعالیت های سنگین
 • ضربه
 • کشیدگی و دررفتگی
 • پارگی و التهاب تاندون(انتهای عضلات)
 • شکستگی ها
 • دردهای قلبی
 • آرتروز
 • سایر علل

دلیل درد شانه , شانه درد , درمان شانه درد , رباط , التهاب تاندون , کشیدگی , دررفتگی , آرتروز , درمان آرتروز
دلیل درد شانه چیست؟

زمان مراجعه به پزشک

در صورت مشاهده علائم زیر لازم است بلافاصله به اورژانس مراجعه کنید:

 • درد شانه همراه با تنگی نفسیا احساس سفتی در قفسه سینه که ممکن است نشانه ای از یک حمله قلبیباشد.

در صورت مشاهده علائم زیر لازم است جهت بررسی بیشتر و پیگیری درمان به پزشک مراجعه نمائید:

 • مفصل تغییر شکل یافته
 • ناتوانی در استفاده از مفصلدلیل درد شانه )
 • عدم حرکت بازوی به دور از بدن
 • درد شدید
 • تورم ناگهانیدلیل درد شانه )
 • سایر موارد نگران کننده


آخرین مقالات بازدید شدهاگر سؤال يا نكته يا نظري در اين زمينه داريد، مشتاقانه منتظر خواندنش هستيم.

 
 
Captcha  
تعداد کل نظرات ارسالی 4 نظر
کاربر عادی
سطح :
5
22
8766
ساره
0Dislikeپسندیدم
ارسال پاسخ

ممنون میشم ازتون که درباره بیماری های لاعلاج فایل صوتی بگذارید

کاربر عادی
سطح :
1
0
1038
مقدسی
0Dislikeپسندیدم
ارسال پاسخ

سلام من چند روزه کتفم یعنی دقیقا پشت قلبم خیلی درد داره و جدید ن به قسمت مقابل یعنی سینه سمت چپمم رسیده میخاستم بدونم از قلبمه اخه نفس تنگی و درد قفسه سینه نم جدیدن پیدا شده با تشکر

کاربر عادی
سطح :
5
25
150
درویشی
4Dislikeپسندیدم
ارسال پاسخ

شوهرم 5 ، 6 سالی بود که از ناحیه گردن و کتف گرفتگی شدید پیدا میکرد، به اندازه ای که از کار و زندگی می افتاد، دکتر می رفتیم، آمپول شل کردن عضله میزد، اما فایده ای نداشت و هر بار که می گرفت تا 3 الی 4 هفته در گیر بود تا خود به خود از بین می رفت. یک بار یک دکتری به ما گفت الکی این امپول ها رو نزنین فایده نداره ، چون که ایشون کارش با کامپیوتر هست به مهره های گردن فشار اومده و فقط باید رعایت کنه، یا کارش رو عوض کنه. یک نفر که طب سنتی می خوند به ما گفت این درد از بلغم هست. درمانش هم خوردن گرمی ها مخصوصا گرم و خشک ها هست. شوهرم طبق برنامه ی غذایی که بهمون دادن شروع کرد به خوردن ارده شیره، فسنجان، شیر گیاهی(بادام، پسته، خرما، عسل، گردو) و سردی ها رو حذف کرد. خدا رو شکر خوب خوب شد. سال بعد همون موقع دوباره گردنش گرفت. ما که خیلی از اون موقع راجع به طب سنتی تحقیق کرده بودیم فهمیدیم که دوباره باید گرم وخشک ها رو بخوره. شروع کرد به خوردن سیر خام روزی دو حبه با آب قورت میداد. دو روزه خوب شد. دیگه بر نگشت دردش.

کاربر عادی
سطح :
5
25
150
جندقیان
3Dislikeپسندیدم
ارسال پاسخ

سلام من مادرم از جوونی چیزای سنگین بلند میکرد یه عادت غلط بعد به علاوه فشاری که به کمرش و کتفش میاورد این عادت غلطو هم تو خودش جا انداخته بود تا اینکه یه روز گفت دست راستش خیلی بالا نمیاد و بریم دکتر مراجعه کردیم دکتر با عکس و تشخیص گفتن شانه و کتف پشتتون عصباش ضعیف شده و باید اول عمل و بعد فیزیوتراپی بشه خلاصه که واسه همین کار کلی به خرج افتادیم نکته ای که هستش میگن حتی واسه برداشتن یه در خودکار از زوی زمین کلی فشار به نواحی مختلف بدن میاد حالا بماند تا جسم سنگین

gold Drama 0 silver Drama 0