مراقبت از انواع پوست

     تعداد بازدید 253
معرفی به دوستان اشتراک گذاری

نـخـستین گـام براي داشـتن پوستـی زیبا آگاهی یافتن ازنوع پوست می باشد زیرا ازاین طریق شما قادر خواهید بودهر چه بهتر از پوستتان مراقبت و هـمـچنـیـن فـراورده هاي بـهـداشـتـی و آرایشی مناسب نوع پوست خود را انتخاب کنید.

مراقبت از پوست

مراقبت از پوست را چگونه انجام دهیم؟

نـخـستین گـام برای داشـتن پوستـی زیبا آگاهی یافتن ازنوع پوست می باشد زیرا ازاین طریق شما قادر خواهید بودهر چه بهتر از پوستتان مراقبت و هـمـچنـیـن فـراورده های بـهـداشـتـی و آرایشی مناسب نوع پوست خود را انتخاب کنید. بطور کلی ۵ نوع پوست وجود دارد:مراقبت از پوست را چگونه انجام دهیم؟ )
پوست نرمال: نه زیاد خشک و نه زیاد چرب میباشد-مــنــافــذ پـوست قابل رویت بـوده امـا بـزرگ و یـا مســدودنیستند- پس از شستشو نرم و لطیف میگردند- به نـدرت صورت جوش میزند.
طرز مراقبت: روزی دوبـارصـورت خـودرابا شوینده های مـلایم شستشو داده و از مرطوب کننده استفاده کنید.
پوست چرب: پوست اغلب چرب است- سطح پوست ضخیم و خشن می بــاشد -منافذ پوست بزرگ و قابل رویت میباشد- پوست براق است. صورت زیاد جوش می زند-گرد و غبار و آلودگی بیشتری را به خود جذب می کند- غـدد چـربـی بـیـش از حـد فـعـال میباشند به همین خاطر منافذ پوست در معرض انسداد است- پـوست کـمـتـر چـروکیده میشود.
طرز مراقبت: روزی ۲ مرتبه صورت خود را با شوینـده هـای مـلایـم شسـتـشو دهـیـد-همواره از شوینده های ملایم و غیر چرب و حاوی الکل استفاده کنید- از لــوازم آرایشی غیر چرب استفاده کنید- به خاطر داشته باشید پوست چرب نیز نیاز به مـرطـوب کــننده دارد بنابراین از مرطوب کننده هر روز استفاده کنید.- با آب سرد صورت خود را بشویید تا منافذ پوستتان بسته گردد. از غذاهای سرخ شده و شکلات کمتر استفاده کنید.
پوست خشک: پوست نازک و کاغذ مانند است- هـنـگـام لـمس آن پـوسـت خـشـک است- منافذ پوست بسیار ریز میباشند- صورت بندرت جوش می زند- چون غدد چربی کم کار میباشند بنابراین پوست خشک و معمولا پوسته پوسته میگردد- مـستعد چین و چروک می بـاشد- در زمستان پوست خشک تر شده و خارش پیدا می کند.مراقبت از پوست را چگونه انجام دهیم؟ )
طرز مراقبت: همواره از لوازم آرایش ملایم فاقد الکل استفاده کنید-هر روز پوست خود را با مرطوب کننده مرطوب کنید- همواره صورت خـود را بـا شـویـنـده هـای مـلایــم و غیر صـابونی بشویید زیرا صابون چربی پوست شما را با خود می شوید- از کـرمـهـایـی کــه محتوی آلفاهیدروکسی اسید میباشد استفاده کنید. این ماده سبب پیلینگ ملایم لایه خشک و مرده خارجی پوست می شـود- شستـشوی صـورت بـا روغــن بادام و یا زیتون بسیار موثر می باشد- یـک سیب را رنده کرده مدتی در یخچال گذاشته و ۱۵ دقیقه روی صورتتان قرار دهید.مراقبت از پوست را چگونه انجام دهیم؟ )
مراقبت از پوست , بیماری پوست , بهداشت پوست , دکتر خوب , پزشک خوب , پزشک متخصص
مراقبت از پوست را چگونه انجام دهیم؟
پوست ترکیبی: اغلب افراد پوستشان پوست ترکیبی می بـاشد بـدیـن مـفهوم که بخشی از پوستشان چرب و بخشی خشک است- خشکی معمولا در نواحی گونه، دور چشم و گردن و چرب در نواحی پیشانی، بینی و چانه- بهتر است برای نواحی چرب یک نوع فراورده و نواحی خشک فراورده دیگری استفاده کنید.
طرز مراقبت: صورت خود را روزی ۲ مرتبه با شوینده های ملایم شستشو دهید-گلاب برای طراوت پوست بسیار موثر است.مراقبت از پوست را چگونه انجام دهیم؟ )
پوست حساس: بـه آسـانـی تــحریـک می گردد و ایجاد خارش، سوزش، قـرمــزی و ساییدگی در پوست می گردد- گهگاهی جوش میزند.مراقبت از پوست را چگونه انجام دهیم؟ )
طرز مراقبت: از صابون استفاده نکنید و در عوض لوسیونهای شستشوی ملایم و غیر حساسیت زا را بکار ببرید.مراقبت از پوست را چگونه انجام دهیم؟ )

آخرین مقالات بازدید شدهنظرات

 
   
Captcha  
تعداد کل نظرات ارسالی 13 نظر
مهیار عادل
0DisLikeپسندیدم
ارسال پاسخ

پوست نرمال رو چند بار در روز باید شست؟؟؟ با آب خالی یا با شوینده مثلا صابون و ..؟؟

فرناز محمدی
0DisLikeپسندیدم
ارسال پاسخ

پوست خشکی دارم که مدام جوش میزنه... علتش هیچ دکتری نمیدونه

برزو قاسمی
0DisLikeپسندیدم
ارسال پاسخ

درباره جوش های زیرپوستی و ریز سوال داشتم/چیکار کنم از بین برن...؟؟؟پسر 25 ساله ام در شهری با هوای آلوده هم زندگی میکنم

مهتاب سلطانی
0DisLikeپسندیدم
ارسال پاسخ

ممنون از این متن. لطفا از مشکلات پوستی در نوزادان کمی مطلب بگذارید

زهره قلی خانی
0DisLikeپسندیدم
ارسال پاسخ

سلام اگه ممکنه درباره آکنه پوستی و دلایلش یک مقاله قرار بدبد متشکررررررررررررررررررم

نسترن رسولی
0DisLikeپسندیدم
ارسال پاسخ

من پوستم نرکیبی بین خشک وحساسه واقعا سخته فهمیدنش

بیتا سهرابی
11DisLikeپسندیدم
ارسال پاسخ

میخواستم بگم از شامپو بچه مرغوب استفاده کنین، فوق العاده میکنه پوستو

فهیمه خدابنده لو
1DisLikeپسندیدم
ارسال پاسخ

درحال حاضر تو کشورخودمون لوسیون های درجه یکی از برندهای داخیل داریم که خدایی با همتای خارجیش مو نمیزنه.

مهدیس شفیعی
1DisLikeپسندیدم
ارسال پاسخ

من یک تجربه ای دارم که میخوام در اختیارتون بذارم صبها و آخر شبا صورتم رو با آب سرد فقط سرد میشستم و بعد آبرسان می زدم. صبح ها با پوستی لطیف وسفید روبرو میشدم

شقایق فرزام
1DisLikeپسندیدم
ارسال پاسخ

گلاب باعث خشکی پوست میشود، برای من اتفاق افتاده

sara amini
2DisLikeپسندیدم
ارسال پاسخ

هستن افرادی که از نوع پوستشون آگاهی ندارن، خود من به شخصه تا دوسال پیش گمان می کردم پوستم معمولیه، ولی با انجام آزمایش ساده ای درمنزل متوجه شدم پوست مختلطی دارم

جلیلی
0DisLikeپسندیدم
ارسال پاسخ

با سلام. مدتی روی گردنم لکه های قهوه ای ایجاد شده علت چیست؟ آیا باید به پزشک مراجعه کنم؟

لاله۲۲۲
0DisLikeپسندیدم
ارسال پاسخ

سلام . موثرترین راه از بین بردن شپش سر چیست؟

gold Drama 0 silver Drama 0