ھپاتیت مزمن

آخرین بروز رسانی :      تعداد بازدید 515      نظرات کاربران (5)
معرفی به دوستان اشتراک گذاری

هپاتیت مزمن عبارت است از یک مجموعه اختلالات کبدي با علل و شدت متغیر که در انها التهاب و نکروزکبدي به مدت دست کم 6 ماه ادامه میابند. اشکال خفیف تر غیر پیشرونده بوده یا تنها به آهستگی پیشروي میکنند در حالی که اشکال شدیدتر ممکن است با تشکیل جوشگاه و تغییر سازمانبندي ساختاري مرتبط باشند که در صورت پیشرفته بودن نهایتا به سیروز منتهی میشوند.

هپاتیت مزمن

هپاتیت مزمن عبارت است از یک مجموعه اختلالات کبدی با علل و شدت متغیر که در انها التهاب و نکروزکبدی به مدت دست کم ۶ ماه ادامه میابند. اشکال خفیف تر غیر پیشرونده بوده یا تنها به آهستگی پیشروی میکنند در حالی که اشکال شدید تر ممکن است با تشکیل جوشگاه وتغییر سازمانبندی ساختاری مرتبط باشند که در صورت پیشرفته بودن نهایتا به سیروز منتهی میشوند. چندین گروه هپاتیتِ مزمن شناسایی شده اند. این گروه ها عبارتند از: هپاتیتِ مزمن و ویروسی، هپاتیتِ مزمن ناشی از دارو و هپاتیت مزمن خود ایمن.

ماهیت گروه های متعدد هپاتیت مزمن و افتراق آن ها از یکدیگر کافی نمی باشد. طبقه بندی از روی علت ویژگی های بالینی و سرولوژیک، امکان اثبات تشخیص های زیر را فراهم می سازد:
هپاتیتِ مزمن ویروسی که توسط ویروس هپاتیت B،هپاتیت B به علاوهD یا هپاتیت C ایجاد می شود؛ هپاتیت خود ایمن شامل چندین زیر گروه، انواع ۱و۲ واحتمالا ۳، براساس تمایزات سرولوژیک، هپاتیتِ مزمن مرتبط با دارو و گروهی با علت نا معلوم یا هپاتیتِ مزمن کریپتوژنیک.
هپاتیت مزمن - اختلالات کبدی - سیروز کبدی

آخرین مقالات بازدید شدهاگر سؤال يا نكته يا نظري در اين زمينه داريد، مشتاقانه منتظر خواندنش هستيم.

 
 
Captcha  
تعداد کل نظرات ارسالی 4 نظر
کاربر عادی
سطح :
1
0
1038
farahani
0Dislikeپسندیدم
ارسال پاسخ

سلام..من ۳۹ ساله هستم؛ بدون هیچ مورد مشکوکی و بدون اطلاع قبلی تنها بعد از اهدا خون متوجه شدم که هپاتیت B دارم. چطور ممکنه و چکار باید کنم؟

کاربر عادی
سطح :
1
0
1038
mina67
0Dislikeپسندیدم
ارسال پاسخ

سلام...دوستان..من ۲۹ ساله هپاتیت دارم و هیچ مشکلی ندارم و مثل یک فرد عادی دارم زندگی می کنم..قوی باشید و دعا کنید

کاربر عادی
سطح :
1
0
1038
nadi
0Dislikeپسندیدم
ارسال پاسخ

سلام..من هم هپاتیت دارم. ولی نباید از اسم هپاتیت ترسید درمان داره امیدوارم تا 6ماه دیگه ویروس کامل از بین بره واسمون دعا کنید

کاربر عادی
سطح :
1
0
1038
سالم
0Dislikeپسندیدم
ارسال پاسخ

ممنون از زحمات پزشکان محترم. خدا قوت

gold Drama 0 silver Drama 0