علائم بیماری های اسکلتی

مقالات پیشنهادی


کمر درد

کمر درد

درمان کمر درد - ستون فقرات ستونی از بیش از 30 استخوان (مهره) است که باهم توسط عضلات، تاندون‌ها و رباط نگه‌داشته شده‌اند و لایه‌ای از دیسک ضدضربه بین آن‌ها وجود دارد. مشکل در هر بخشی از ستون فقرات می‌تواند منجر به کمردرد شود. برای برخی افراد، کمردرد یک آزردگی ساده است و برای برخی دیگر، می‌تواند مشقت‌بار و ناتوان‌کننده باشد.

درد مفاصل

درد مفاصل

نقطه‌ای که دو یا چند استخوان متصل می‌شوند مفصل نامیده می‌شود. دردِ مفاصل ناراحتی است که از هر مفصل ناشی می‌شود. دردِ مفاصل گاهی اوقات ورم مفاصل نیز نامیده می‌شود. درد مفاصل می‌تواند خفیف باشد، باعث درد در زمان حرکت شود و یا آن‌قدر شدید باشد که استفاده از مفاصل را غیرممکن کند. دردِ مفاصل به‌ندرت اورژانسی می‌شود.

درد مچ پا

درد مچ پا

درد مچ پا - مچ پا خود یک شبکه پیچیده از استخوان ها، رباط ها، تاندون ها(انتهای عضلات) و عضلات است. به گونه ای که وزن بدن را تحمل کند، مچ پا می تواند در معرض ابتلا به آسیب و درد باشد. درد مچ پا ممکن است در داخل و یا خارج از مچ پا و یا در طول تاندون آشیل، (که استخوان پاشنه را به عضلات ساق پا متصل می کند)، احساس شود. اگر چه درد خفیف مچ پا اغلب به خوبی به درمان خانگی پاسخ می دهد، اما برای درمان کامل نیاز به زمان دارد. درد شدید مچ پا باید توسط پزشک ارزیابی شود، به خصوص اگر به دنبال آسیب ایجاد شده باشد.

درد لگن

درد لگن

درد لگن شکایت رایجی است که می تواند توسط طیف گسترده ای از مشکلات ایجاد شود. محل دقیق درد لگن می تواند سرنخ با ارزشی در مورد علت زمینه ای درد باشد.

درد شانه

درد شانه

درد شانه دردی است که در اطراف شانه ایجاد می شود. دردِ شانه ممکن است از خود مفصل یا از هر یک از عضلات، رباط ها و یا تاندون ها سرچشمه بگیرد. دردِ شانه معمولا با فعالیت و یا حرکات دست یا شانه بدتر می شود. برخی بیماری ها و مشکلات مرتبط با قفسه سینه یا شکم، مانند بیماری قلبی و یا بیماریهای کیسه صفرا، ممکن است موجب دردِ شانه شود. درد ارجاعی شانه دردی است که با حرکت شانه تغییر نکرده و بدتر نمی شود.

ورم ساق پا

ورم ساق پا

تورم پا می تواند در هر قسمتی از پاها، از جمله مچ پا، ساق و ران رخ دهد. تورم پاها می تواند ناشی از تجمع مایع (احتباس مایعات) و یا التهاب در مفاصل یا بافتهای مجروح یا بیمار باشد. بسیاری از علل تورم پاها، مانند آسیب یا ایستادن با نشستن طولانی مدت را می توان به راحتی تشخیص داد. گاهی اوقات ورم ساق پا ممکن است نشانه ای از یک اختلال جدی تر، مانند بیماری های قلبی و یا وجود لخته خون باشد. اگر تورم پاها بدون هیچ دلیل روشنی رخ دهد و یا اختلال در تنفس، درد قفسه سینه یا علائم هشدار دهنده لخته خون در ریه ها و یا یک مشکل جدی قلبی دارید به پزشک مراجعه کنید.

درد زانو

درد زانو

درد زانو دردی است در داخل و اطراف مفصل زانو که می تواند از مشکلات ناشی از مفصل زانو، و یا حالتهایی که روی بافت نرم (رباط ها، انتهای عضلات،...) تاثیر می گذارند، باشد. شدت درد زانو به طور گسترده ای می تواند متفاوت باشد. برخی افراد ممکن است فقط یک درد شدید و ناگهانی را احساس کنند، در حالی که دیگران ممکن است درد زانو ناتوان کننده که فعالیت های روزانه شان را مختل می کند تجربه کنند. در اغلب موارد، اقدامات مراقبت از خود می تواند برای برطرف شدن درد زانو کمک کننده باشد.

درد پاشنه پا

درد پاشنه پا

درد پاشنه پا معمولا در قسمت زیرین و یا پشت پاشنه متمرکز شده است. اگر چه درد پاشنه به ندرت نشانه ای از یک بیماری جدی است، می تواند با فعالیت های عادی به خصوص ورزش تداخل پیدا کند.

درد پا

درد پا

پا شبکه پیچیده ای از استخوان ها، رباط ها، تاندون ها (انتهای عضلات) و عضلات است. به اندازه ای قوی است که بتواند وزن را تحمل کند، و در معرض ابتلا به آسیب و درد قرار دارد. درد پا می تواند روی هر بخشی از پای، از تاندون آشیل در پشت پاشنه تا انگشتان پا تاثیر بگذارد. اگر چه درد خفیف اغلب به خوبی به درمان خانگی پاسخ می دهد و می تواند با گذشت زمان برطرف شود اما درد شدید باید توسط پزشک ارزیابی شود، به خصوص اگر به دنبال آسیب ایجاد شده باشد.

درد بازو

درد بازو

درد بازو می تواند ناشی از طیف گسترده ای از مشکلات، اعم از صدمات مفصل تا فشرده شدن باشد. بسته به علت، درد بازو می تواند به طور ناگهانی شروع و یا در طول زمان گسترش یابد. در بسیاری از موارد، درد بازو در واقع ناشی از مشکلی در گردن و یا ستون فقرات فوقانی است. درد بازو، به خصوص دردی که به بازوی چپ منتشر شود، حتی می تواند نشانه ای از حمله قلبی باشد.