علائم بیماری های خونی

مقالات پیشنهادی


سوختن پا

سوختن پا

دلیل سوختن پا چیست؟ سوختن پا (احساس دردناک داغی در پا است) که می تواند خفیف یا شدید باشد. در برخی موارد، ممکن است به قدری دردناک باشد که این درد سبب اختلال در خواب شود. در شرایط خاصی، سوختن پا ممکن است همراه با احساس سوزن سوزن شدن، کرختی، یا هر دو باشد.

سرفه

سرفه

عوامل سرفه چه هستند؟ سرفه های گاه به گاه، امری طبیعی و نشانه سلامت است. سرفه ای که برای چند هفته به طول انجامد یا با مخاط تغییر رنگ یافته یا خونی همراه باشد نشانه یک بیماری زمینه ای است که نیاز به بررسی مراقبت های پزشکی دارد. سرفه به ندرت نیاز به مراقبت های اضطراری دارد. حمله سرفه می تواند بسیار شدید باشد. سرفه طولانی مدت و شدید، طاقت فرسا هستند و می تواند منجر به بی خوابی، سردرد، بی اختیاری ادرار، و حتی شکستگی دنده شود.

خونریزی در دوران بارداری

خونریزی در دوران بارداری

دلیل خونریزی در بارداری چیست؟ خونریزی در دوران بارداری می تواند موجب نگرانی شود. با این حال، این خونریزی همیشه نشانه ای از بروز یک مشکل نیست. خونریزی در سه ماهه اول بارداری (هفته یک تا 12) شایع است و بسیاری از زنان که دچار چنین خونریزی می شوند، نوزادان سالم به دنیا می آورند.

خونریزی از مهبل

خونریزی از مهبل

خونریزی غیرعادی مهبل (واژن) هر خونریزی غیر مرتبط با قاعدگی طبیعی است. این نوع خونریزی ممکن است شامل مقدار کمی از خون بین دوره باشد که اغلب در دستمال توالت بعد از پاک کردن دیده می شود و یا دوره های بسیار سنگین که در آن نوار بهداشتی هر دو ساعت خیس می شود.

خون دماغ

خون دماغ

دلیل خون دماغ چیست؟ خون ریزی بینی، خون دماغ نیز نامیده شده و شامل خونریزی از درون بینی است. بسیاری از مردم(کودکان به خصوص جوان تر ها و افراد مسن) گاهگاه خون دماغ می شوند. اگر چه ممکن است خون دماغ ترسناک باشد، اما به تنهایی یک ناراحتی جزئی بوده و خطرناک نیست. خون دماغی که بطور مکرر و بیش از یک بار در هفته رخ می دهد نیاز به بررسی دارد.

خستگی

خستگی

تقریبا هر کسی با خستگی بیش از حد یا کار زیاد مواجه بوده است. چنین خستگی های موقتی و معمولا علل مشخصی دارند و بهبود می یابد ولی خستگی مزمن برای مدت طولانی به طول می انجامد و عمیق تر است ودر واقع حالت ثابتی از خستگی است که در طول زمان پیشرفت می کند و انرژی و ظرفیت ذهنی را کاهش می دهد. خستگی در این مرحله روی حالت رفاه عاطفی و روانی فرد نیز اثر می گذارد.

توده های پستانی

توده های پستانی

توده های پستانی چه هستند؟ توده پستانی رشد بافتی است که در درون پستان گسترش یافته و ممکن است به عنوان یک توده، تورم، التهاب یا احساس پری توصیف شود.توده پستانی می تواند به شکل های مختلفی به نظر رسیده و احساس شود.

تهوع و استفراغ

تهوع و استفراغ

عامل تهوع و استفراغ چیست؟ تهوع و استفراغ، علامت شایعی است که به علت شرایط مختلفی ممکن است بروز کند. تهوع و استفراغ اغلب ناشی از عفونت های ویروسی یا ویار در اوایل بارداری ایجاد می شود.

تنگی نفس

تنگی نفس

درمان تنگی نفس چگونه انجام می شود؟ اگر چه تنگی تنفس به احتمال زیاد توسط افراد مختلف به طور متفاوت تجربه می شود، اما آن را اغلب به عنوان یک تنگی نفس شدید در قفسه سینه یا احساس خفگی توصیف می کنند. بسته به علت، ممکن است فقط یکبار تنگی نفس و یا دفعاتی تکرار شونده و ثابت تنگی نفس تجربه شود.

ترشحات واژن

ترشحات واژن

دلیل ترشحات واژن چیست؟ ترشحات واژن ترکیبی از سلول های مایع است که به طور مداوم از طریق مهبل (واژن) تان خارج می شود. ترشحات واژن برای تمیز کردن و محافظت از واژن است. رنگ و قوام این ترشحات متفاوت است. (از سفید و چسبناک تا بی رنگ و آبکی بین دوره های قاعدگی)