علائم بیماری های روماتیسمی

مقالات پیشنهادی


کمر درد

کمر درد

دلیل کمر درد چیست؟ ستون فقرات ستونی از بیش از 30 استخوان (مهره) است که با هم توسط عضلات، تاندون ها و رباط نگه داشته شده اند و لایه ای از دیسک ضد ضربه بین آنها وجود دارد. مشکل در هر بخشی از ستون فقرات می تواند منجر به کمر درد شود. برای برخی افراد، کمر درد یک آزردگی ساده است و برای برخی دیگر، می تواند مشقت بار و ناتوان کننده باشد.

سردی دست ها

سردی دست ها

داشتن دست های سرد حتی زمانی که فرد در یک محیط سرد نیست شایع است. اغلب، داشتن دست های سرد بخشی از واکنش طبیعی بدن به تنظیم دمای بدن بوده و نباید باعث نگرانی شود.

درد مفاصل

درد مفاصل

نقطه ای که دو یا چند استخوان متصل می شوند مفصل نامیده می شود. درد مفاصل ناراحتی است که از هر مفصل ناشی می شود. درد مفاصل گاهی اوقات ورم مفاصل نیز نامیده می شود. درد مفاصل می تواند خفیف باشد، باعث درد در زمان حرکت شود و یا آنقدر شدید باشد که استفاده از مفاصل را غیر ممکن کند. درد مفاصل به ندرت اورژانسی می شود.

درد مچ پا

درد مچ پا

مچ پا خود یک شبکه پیچیده از استخوان ها، رباط ها، تاندون ها(انتهای عضلات) و عضلات است. به گونه ای که وزن بدن را تحمل کند، مچ پا می تواند در معرض ابتلا به آسیب و درد باشد. درد مچ پا ممکن است در داخل و یا خارج از مچ پا و یا در طول تاندون آشیل، (که استخوان پاشنه را به عضلات ساق پا متصل می کند)، احساس شود. اگر چه درد خفیف مچ پا اغلب به خوبی به درمان خانگی پاسخ می دهد، اما برای درمان کامل نیاز به زمان دارد. درد شدید مچ پا باید توسط پزشک ارزیابی شود، به خصوص اگر به دنبال آسیب ایجاد شده باشد.

درد لگن

درد لگن

دلیل درد لگن چیست؟ درد لگن شکایت رایجی است که می تواند توسط طیف گسترده ای از مشکلات ایجاد شود. محل دقیق درد لگن می تواند سرنخ با ارزشی در مورد علت زمینه ای درد باشد.

درد شانه

درد شانه

دلیل درد شانه چیست؟ درد شانه دردی است که در اطراف شانه ایجاد می شود. درد شانه ممکن است از خود مفصل یا از هر یک از عضلات، رباط ها و یا تاندون ها سرچشمه بگیرد. درد شانه معمولا با فعالیت و یا حرکات دست یا شانه بدتر می شود. برخی بیماری ها و مشکلات مرتبط با قفسه سینه یا شکم، مانند بیماری قلبی و یا بیماریهای کیسه صفرا، ممکن است موجب درد شانه شود. درد ارجاعی شانه دردی است که با حرکت شانه تغییر نکرده و بدتر نمی شود.

درد زانو

درد زانو

دلیل درد زانو چیست؟ درد زانو دردی است در داخل و اطراف مفصل زانو که می تواند از مشکلات ناشی از مفصل زانو، و یا حالتهایی که روی بافت نرم (رباط ها، انتهای عضلات،...) تاثیر می گذارند، باشد. شدت درد زانو به طور گسترده ای می تواند متفاوت باشد. برخی افراد ممکن است فقط یک درد شدید و ناگهانی را احساس کنند، در حالی که دیگران ممکن است درد زانو ناتوان کننده که فعالیت های روزانه شان را مختل می کند تجربه کنند. در اغلب موارد، اقدامات مراقبت از خود می تواند برای برطرف شدن درد زانو کمک کننده باشد.

درد پاشنه پا

درد پاشنه پا

دلیل درد پاشنه پا چیست؟ درد پاشنه معمولا در قسمت زیرین و یا پشت پاشنه متمرکز شده است. اگر چه درد پاشنه به ندرت نشانه ای از یک بیماری جدی است، می تواند با فعالیت های عادی به خصوص ورزش تداخل پیدا کند.

درد پا

درد پا

دلیل درد پا چیست؟ پا شبکه پیچیده ای از استخوان ها، رباط ها، تاندون ها (انتهای عضلات) و عضلات است. به اندازه ای قوی است که بتواند وزن را تحمل کند، و در معرض ابتلا به آسیب و درد قرار دارد. درد پا می تواند روی هر بخشی از پای، از تاندون آشیل در پشت پاشنه تا انگشتان پا تاثیر بگذارد. اگر چه درد خفیف اغلب به خوبی به درمان خانگی پاسخ می دهد و می تواند با گذشت زمان برطرف شود اما درد شدید باید توسط پزشک ارزیابی شود، به خصوص اگر به دنبال آسیب ایجاد شده باشد.

درد بازو

درد بازو

دلیل درد بازو چیست؟ درد بازو می تواند ناشی از طیف گسترده ای از مشکلات، اعم از صدمات مفصل تا فشرده شدن باشد. بسته به علت، درد بازو می تواند به طور ناگهانی شروع و یا در طول زمان گسترش یابد. در بسیاری از موارد، درد بازو در واقع ناشی از مشکلی در گردن و یا ستون فقرات فوقانی است. درد بازو، به خصوص دردی که به بازوی چپ منتشر شود، حتی می تواند نشانه ای از حمله قلبی باشد.