علائم بیماری های عصبی

مقالات پیشنهادی


درد زانو

درد زانو

درد زانو دردی است در داخل و اطراف مفصل زانو که می تواند از مشکلات ناشی از مفصل زانو، و یا حالتهایی که روی بافت نرم (رباط ها، انتهای عضلات،...) تاثیر می گذارند، باشد. شدت درد زانو به طور گسترده ای می تواند متفاوت باشد. برخی افراد ممکن است فقط یک درد شدید و ناگهانی را احساس کنند، در حالی که دیگران ممکن است درد زانو ناتوان کننده که فعالیت های روزانه شان را مختل می کند تجربه کنند. در اغلب موارد، اقدامات مراقبت از خود می تواند برای برطرف شدن درد زانو کمک کننده باشد.

درد پاشنه پا

درد پاشنه پا

درمان درد پاشنه پا را چگونه انجام دهیم؟ درد پاشنه معمولا در قسمت زیرین و یا پشت پاشنه متمرکز شده است. اگر چه درد پاشنه به ندرت نشانه ای از یک بیماری جدی است، می تواند با فعالیت های عادی به خصوص ورزش تداخل پیدا کند.

درد پا

درد پا

درمان درد پا چگونه انجام می شود؟ پا شبکه پیچیده ای از استخوان ها، رباط ها، تاندون ها (انتهای عضلات) و عضلات است. به اندازه ای قوی است که بتواند وزن را تحمل کند، و در معرض ابتلا به آسیب و درد قرار دارد. درد پا می تواند روی هر بخشی از پای، از تاندون آشیل در پشت پاشنه تا انگشتان پا تاثیر بگذارد. اگر چه درد خفیف اغلب به خوبی به درمان خانگی پاسخ می دهد و می تواند با گذشت زمان برطرف شود اما درد شدید باید توسط پزشک ارزیابی شود، به خصوص اگر به دنبال آسیب ایجاد شده باشد.

درد بازو

درد بازو

درمان درد بازو چگونه انجام می شود؟ درد بازو می تواند ناشی از طیف گسترده ای از مشکلات، اعم از صدمات مفصل تا فشرده شدن باشد. بسته به علت، درد بازو می تواند به طور ناگهانی شروع و یا در طول زمان گسترش یابد. در بسیاری از موارد، درد بازو در واقع ناشی از مشکلی در گردن و یا ستون فقرات فوقانی است. درد بازو، به خصوص دردی که به بازوی چپ منتشر شود، حتی می تواند نشانه ای از حمله قلبی باشد.

درد آرنج

درد آرنج

درمان درد آرنج چگونه انجام می شود؟ درد آرنج معمولا جدی نیست، اما به دلیل اینکه از آرنج در کارهای زیادی استفاده می شود، قطعا می تواند زندگی را تحت تاثیر قراردهد. آرنج مفصل پیچیده ای است که اجازه می دهد ساعد خم و راست شده، دست و ساعد را می چرخاند. اکثر حرکات ترکیبی از این اقدامات بوده و ممکن است گاهی اوقات پیدا کردن علت آنچه که دقیقا باعث بوجود آمدن درد شده دشوار باشد.

خستگی

خستگی

درمان خستگی چگونه انجام می شود؟ تقریبا هر کسی با خستگی بیش از حد یا کار زیاد مواجه بوده است. چنین خستگی های موقتی و معمولا علل مشخصی دارند و بهبود می یابد ولی خستگی مزمن برای مدت طولانی به طول می انجامد و عمیق تر است ودر واقع حالت ثابتی از خستگی است که در طول زمان پیشرفت می کند و انرژی و ظرفیت ذهنی را کاهش می دهد. خستگی در این مرحله روی حالت رفاه عاطفی و روانی فرد نیز اثر می گذارد.

تیک چشم

تیک چشم

درمان تیک چشم چگونه انجام می شود؟ انقباض چشم حرکت غیر ارادی پلک هر چند ثانیه با طول دوره از یک یا دو دقیقه است. گاهی اوقات انقباض به اندازه ای قوی است که مجبورید پلک خود را قبل از بازکردن به طور کامل ببندید. حرکات پلک مزمن، غیر قابل کنترل هر دو چشم را تحت تاثیر قرار می دهد و به عنوان نوع خوش خیم شناخته شده است. خیلی به ندرت، انقباض چشم ممکن است نشانه ای از اختلالات مغزی و دستگاه عصبی باشد. در این صورت تقریبا همیشه یا علایم و نشانه های دیگر همراه است.

بی حسی

بی حسی

دلیل بی حسی چیست و گونه می توانیم آن را درمان کنیم؟ بی حسی باعث از دست دادن حس، در بخشی از بدن می شود. بی حسی اغلب ناشی از تغییرات دیگر در حس، مانند احساس سوزن سوزن شدن و سوزش است. بی حسی می تواند تنها در طول یک عصب، یا در دو طرف بدن در یک الگوی متقارن رخ دهد.

بی حسی در دست

بی حسی در دست

بی حسی در یک یا هر دو دست به معنی از دست دادن حس یا احساس در دست یا انگشتان تعریف می شود. بی حسی در دست اغلب ممکن است همراه با تغییرات دیگر، مانند سوزن سوزن شدن و سوزش باشد. بازو، دست یا انگشتان ممکن است احساس ضعف و کرختی داشته باشند.

اسهال

اسهال

اسهال، مدفوع آبکی و شل است که بیشتر از حد معمول رخ می دهد. اسهال در علایم خاص، شدت و طول مدت متفاوت است. اسهال حاد معمولا چند روز طول کشیده و با یک عفونت باکتریایی، ویروسی و انگلی ایجاد می شود. اسهال مزمن نسبت به اسهال حاد بیشتر طول می کشد.(به طور کلی بیش از سه هفته). اسهال مزمن ممکن است ناشی از بیماری های التهابی روده باشد.