علائم بیماری های عفونی

مقالات پیشنهادی


قرمزی چشم

قرمزی چشم

دلیل قرمزی چشم چیست؟ قرمزی چشم یک مشکل شایع است که می تواند یک یا هر دو چشم به آن مبتلا شود، قرمزی چشم ناشی از پر خونی رگ های خونی گسترده شده در سطح چشم به علت التهاب،(معمولا از نوعی تحریک یا عفونت) می باشد. در بیشتر موارد التهابی که باعث قرمزی چشم می شود در غشای پوشش سفید چشم و پوشش پلک رخ می دهد. (این غشاء ملتحمه نام دارد.)

عرق شبانه

عرق شبانه

علل عرق شبانه چیست؟ تعریق شبانه بخشی از عرق کردن در هنگام شب می‏باشد که ممکن است لباس خواب و یا ملافه را خیس کرده و ناشی از برخی علل زمینه‏ ای باشد. فرد دچار این حالت، ممکن است گاهی اوقات پس از تعریق بیش از حد از خواب بیدار شود، به خصوص اگر در حال خواب بیش از حد از پتو استفاده شود و یا اگر اتاق خواب بیش از حد گرم باشد. این موارد اگر چه ناراحت کننده هستند اما معمولا به عنوان عرق شبانه اطلاق نمی شوند و نشانه ای از یک مشکل پزشکی نیستند.

خونریزی در دوران بارداری

خونریزی در دوران بارداری

نکات مهمی که باید در مورد خونریزی در دوران بارداری بدانید: خونریزی در دوران بارداری می تواند موجب نگرانی شود. با این حال، این خونریزی همیشه نشانه ای از بروز یک مشکل نیست. خونریزی در سه ماهه اول بارداری (هفته یک تا 12) شایع است و بسیاری از زنان که دچار چنین خونریزی می شوند، نوزادان سالم به دنیا می آورند.

خونریزی از مهبل

خونریزی از مهبل

دلیل خونریزی از مهبل چیست؟ خونریزی غیرعادی مهبل (واژن) هر خونریزی غیر مرتبط با قاعدگی طبیعی است. این نوع خونریزی ممکن است شامل مقدار کمی از خون بین دوره باشد که اغلب در دستمال توالت بعد از پاک کردن دیده می شود و یا دوره های بسیار سنگین که در آن نوار بهداشتی هر دو ساعت خیس می شود.

خستگی

خستگی

دلیل خستگی مزمن چیست؟ تقریبا هر کسی با خستگی بیش از حد یا کار زیاد مواجه بوده است. چنین خستگی های موقتی و معمولا علل مشخصی دارند و بهبود می یابد ولی خستگی مزمن برای مدت طولانی به طول می انجامد و عمیق تر است ودر واقع حالت ثابتی از خستگی است که در طول زمان پیشرفت می کند و انرژی و ظرفیت ذهنی را کاهش می دهد. خستگی در این مرحله روی حالت رفاه عاطفی و روانی فرد نیز اثر می گذارد.

تهوع و استفراغ

تهوع و استفراغ

علل تهوع و استفراغ چیست؟ تهوع و استفراغ، علامت شایعی است که به علت شرایط مختلفی ممکن است بروز کند. تهوع و استفراغ اغلب ناشی از عفونت های ویروسی یا ویار در اوایل بارداری ایجاد می شود.

تعریق بیش از حد

تعریق بیش از حد

علت تعریق شدید چیست؟ تعریق بیش از حد می تواند تمام بدن یا فقط کف دست ها،کف پاها، زیر بغل یا صورت را تحت تاثیر قرار دهد. تعریق بیش از حد معمولا براساس عرق کردن به مقدار زیاد در دمای اتاق و یا سطح فعالیت تعریف می شود. علاوه بر اختلال در فعالیت های عادی روزانه، تعریق بیش از حد می تواند باعث اضطراب اجتماعی و یا خجالت نیز شود. فعالیت شدید بدنی و درجه حرارت بالا معمولا با تعریق بیش از حد همراه است. همچنین ممکن است تعریق بیش از حد نتیجه یک تب باشد. تعریق بیش از حد، قسمت های زیادی از بدن را تحت تاثیر قرار می دهد و در حالت خواب یا بیداری رخ می دهد.

ترشحات واژن

ترشحات واژن

آنچه باید در مورد عوامل ترشحات واژن بدانید: ترشحات واژن ترکیبی از سلول های مایع است که به طور مداوم از طریق مهبل (واژن) تان خارج می شود. ترشحات واژن برای تمیز کردن و محافظت از واژن است. رنگ و قوام این ترشحات متفاوت است. (از سفید و چسبناک تا بی رنگ و آبکی بین دوره های قاعدگی)

بثورات پستان

بثورات پستان

دلیل بثورات پستان چیست؟ بثورات پستان به عنوان قرمزی و سوزش پوست پستان توصیف می شود که می تواند خارش، پوسته پوسته، دردناک و یا تاول داشته باشد و گاها به آن کهیر، نیز گفته می شود.

اسهال

اسهال

نکات مهم اسهال که باید بدانید: اسهال، مدفوع آبکی و شل است که بیشتر از حد معمول رخ می دهد. اسهال در علایم خاص، شدت و طول مدت متفاوت است. اسهال حاد معمولا چند روز طول کشیده و با یک عفونت باکتریایی، ویروسی و انگلی ایجاد می شود. اسهال مزمن نسبت به اسهال حاد بیشتر طول می کشد.(به طور کلی بیش از سه هفته). اسهال مزمن ممکن است ناشی از بیماری های التهابی روده باشد.