پرستار

مقالات پیشنهادی


الگوی خواب پرستاران چگونه ایجاد خواهد شد؟

الگوی خواب پرستاران چگونه ایجاد خواهد شد؟

خوابیدن با کیفیت یکی از مهم ترین دغدغه هایی است که پرستاران با آن روبرو هستند. در واقع با توجه به شیفت های کاری سنگین امکان خوابیدن با کیفیت و کمیت حالت عادی وجود ندارد اما در این مقاله قصد داریم راهکارهایی را ارائه دهیم تا به وسیله ی آن یک پرستار قادر باشد خواب با کیفیت تر و به دنبال آن،روز کاری موثرتر و شاداب تری را تجربه نماید.

عوارض شب کاری پرستاران

عوارض شب کاری پرستاران

یکی از بخش های اجتناب ناپذیر پرستاری شیفت شب و اختلالات متعددی است که به دنبال آن به وقوع خواهد پیوست. به طور متوسط افراد شب کار ۵ سال کمتر از همکاران خود که در روز کار می کنند عمر می نمایند و حدود ۴۰ درصد بیشتر از آن ها به بیماری های قلبی عروقی مبتلا می گردد. مطمعنا شیفت شب برای سلامت پرستاران مفید نخواهد بود اما می توان با رعایت یکسری نکات،عوارض شب کاری پرستاران را به حداقل رسانید.

درآمد رشته پرستاری چگونه است؟

درآمد رشته پرستاری چگونه است؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای انتخاب رشته پرستاری پرسیده می‌شود درآمد این رشته می باشد. با توجه به اینکه اغلب به صورت رسمی میزان درآمد حرفه‌های مختلف مانند پرستاری و پزشکی مشخص نمی‌گردد بنابراین ما به جای پرداختن به یکسری عدد و رغم که اغلب شایعه‌هایی بیش نیستند سعی می‌کنیم تا در عوض دید مناسبی نسبت به حرفه‌ پرستاری و درآمد آن به دست آوریم.

تربیت پرستار بیمارستانی

تربیت پرستار بیمارستانی

موضوعی که در حال حاضر یکی از جنجالی ترین تصمیمات گرفته شده در حیطه پرستاری به شما میرود. تصمیمی که عده ی زیادی از پرستاران را نگران،ناراحتی و معترض نموده است. درست یا نادرست بودن این تصمیم شاید چندین سال دیگر با نشان دادن نتایج خود مشخص گردد. ولی آنچیزی که مشخص است نگرانی پرستاران از این تصمیم گرفته شده است. چگونه می توان به گونه ای عمل کرد که این تصمیم گیری ها بر زندگی،کار و اهداف ما تاثیر کمتری را بگذارد؟ در واقع منظور این است که چه مهارت هایی را به دست آوریم تا کار و حرفه ی خود را با ثبات تر گردانیم و اجازه ندهیم که با یک تصمیم دچار تغییرات اساسی گردد.

پرستار و بیماران سالمند

پرستار و بیماران سالمند

پرستاران به‌عنوان عضوی از کار بیمارستانی همواره مشغول درمان و مراقبت از بیماران هستند و اکثراً تلاش می‌کنند تا هر آنچه در توان دارند بدون هیچ چشم‌داشتی برای بیماران و مراجعه‌کنندگان انجام دهند. این مراقبت در مورد سالمندان از اهمیت ویژه‌‌تری برخوردار است.درواقع این دسته از بیماران نیازمند توجه و حمایت بیشتری از سوی کلیه کادر درمان مخصوصاً پرستاران عزیز هستند.

پرستار کیست و پرستاری چیست ؟

پرستار کیست و پرستاری چیست ؟

پرستار عضوی از تیم درمان است که اغلب در مراکز درمانی مشغول به کار می‌باشد. این مراکز درمانی می‌تواند بیمارستان‌ها،کلینک‌ها و یا پاراکلینک‌ها باشد حتی می‌توانند در ادارات و یا سازمان‌های پرستاری و همچنین به عنوان مربی در دانشکده‌ها مشغول به فعالیت باشند. در همان حیطه پرستاری نیز پرستاران می‌توانند در قسمت‌های مختلف و مقاطع مختلف مشغول به کار شوند. پرستاران می‌توانند به عنوان پرستار شیفت ،سوپروایزر و سرپرستار و … فعالیت کنند که این موارد به تجربه و همچنین تا حدودی به سطح تحصیلات آن‌ها مربوط است. به عنوان مثال افرادی که ارشد رشته پرستاری را داشته باشند راحت‌تر قادر خواهند بود که در بخش‌هایی مثل ICU مشغول به فعالیت شوند. به صورت کلی دو نکته در محلی که پرستار در آن مشغول به کار است نقش مهمی دارد

پرستار که باشی …

پرستار که باشی …

پرستار و حرفه‌ی پرستاری شغلی مقدس است که از گذشته همه افراد ارزش ویژه‌ای برای این حرفه قائل بوده‌اند. پرستاری حرفه‌ای است که به میزان زیادی به علاقه و تمایل افراد وابسته است و اگر این علاقه و عشق به کار نباشد فعالیت به عنوان یک پرستار بسیار سخت و طاقت‌فرسا خواهد گشت.

آیین نامه اخلاق پرستاری چیست؟

آیین نامه اخلاق پرستاری چیست؟

دستورالعملی است که پرستاران در زمینه ارائه خدمات مراقبتی به بیماران،نحوه برخورد با همراه بیمار و ارتقای سطح عملی پرستاری به آن استناد می‌کند

انواع رابطه پرستار با بیمار

انواع رابطه پرستار با بیمار

انواع رابطه پرستار با بیمار از باید مورد بررسی قرار گیرد به این خاطر که ابتدا باید به این نتیجه برسیم که کدام شیوه مناسب است و سپس پیاده سازی آن را مورد توجه قرار دهیم. با توجه به قدمت و پیشینه‌ی طولانی حرفه‌ی پرستاری انواع متفاوتی از رابطه با بیمار مطرح شده است.

ارتباط موثر پرستار و بیمار

ارتباط موثر پرستار و بیمار

خیلی از افراد تصور درستی از ارتباط موثر و برقراری ارتباط با بیمار ندارند به عنوان مثال فکر می کنند همواره باید مطابق میل بیمار رفتار نمود اما این در صورتی است که حقیقت اینگونه نیست.