پيشگيری از عفونت های مقاربتی Prevention of STIs

آخرین بروز رسانی :      تعداد بازدید 267      نظرات کاربران (1)
معرفی به دوستان اشتراک گذاری

هنگام مقاربت موارد ايمنی و جلوگيري كننده را بيشتر رعايت کنيد و راحت طلبي زودگذر را به بار بيماري درازمدت ترجيح ندهيد. اطمينان حاصل کنيد که ترشحات، خون، مايعات واژن و يا مقعد بين همبستران مبادله نشود.

عفونت های مقاربتی

عفونت های مقاربتی چیست؟

هنگام مقاربت موارد ایمنی و جلوگیری کننده را بیشتر رعایت کنید و راحت طلبی زودگذر را به بار بیماری درازمدت ترجیح ندهید.
اطمینان حاصل کنید که ترشحات، خون، مایعات واژن و یا مقعد بین همبستران مبادله نشود.
• در مورد عفونتهای ا یجاد شده در گذشته با شریک/ شرکای جنسی خود صحبت کنید.
• همیشه از سوزن های تزریقی پاک (غیر آلوده) استفاده کنید.
• وقتی جراحت، ورم، یا زخمی پیرامون دهان یا در اندام تناسلی هست، یا ترشحات غیر عادی مشاهده می کنید، از مقاربت جنسی از راه واژن، مقعد و دهان یا هرگونه تماس پوستی با ناحیۀ دارای چنین علائمی پرهیز کنید.

ترشحات طبیعی زنان

همۀ زنان دارای ترشحات از واژن هستند که کار این ترشحات تمیز و مرطوب نگاه داشتن واژن می باشد. این ترشحات یا زلال است یا اندکی شیری رنگ می باشد ووقتی خشک می شود به رنگ زرد در می آید. ناحیۀ تناسلی دارای بوی خفیفی است. مقدار ترشح واژن متفاوت است. در موارد زیر ممکن است این ترشحات بیشتر شود:
• در اواسط دوران بین دو قاعدگی
• هنگام استفاده از قرص های ضد بارداری یا آی یو دی intra-uterine device
• در دوران بارداری.

ترشحات طبیعی در مردان

به غیر از ادرار و منی، مردان معمولا ترشحی از آلت مردانۀ خود ندارند. کسانی که ختنه نشده باشند مقدار کمی ترشح سفید رنگ دارند که بدان smegma می گویند که کار آن تمیزکاری و روغنکاری پوستۀ درونی نوک آلت است. ناحیۀ تناسلی دارای بوی خفیفی است، که این هم طبیعی می باشد.
چه موقع باید به دکتر مراجعه کرد؟
وقتی باید به دکتر مراجعه کنید که برای اولین بار متوجه بروز علائم بیماری های مقاربتی STI بشوید و یا وقتی که همبستر شما به بیماری مقاربتی مبتلا شود یا علائم آن را داشته باشد. حتی اگرشما هیچ علائم بیماری ندارید، می توانید به پزشک یا کلینیک سلامت جنسی مراجهه نموده ودر رابطه با عفونتهای مقاربتی (STIs) معاینه شوید.
عفونت های مقاربتی که گزارش آنها الزامی است * گزارش برخی از عفونت های مقاربتی (STIs)، سوزاک، کلامیدیا، سیفلیس، ایدز/HIV ، هپاتیت B و C الزامی است . بدین معنا که از کسانی که مبتلا به این عفونت تشخیص داده شوند خواسته خواهد شد که اسامی شریک/ شرکای جنسی خود رادر طول ۶-۳ ماه گذشته ارائه دهند . با این افراد تماس گرفته شده اطلاع داده خواهد شد وخطر ابتلا به عفونت و نیاز به آزمایش و درمان مناسب به آنها توضیح داده خواهد شد.
پیشگیری از عفونت های مقاربتی , Prevention of STIs , شرکاء جنسی , ترشحات طبیعی زنان , عفونت های مقاربتی , پزشک خوب , دکتر خوب , پزشک متخصص , دکتر متخصص
عفونت های مقاربتی چیست؟

آخرین مقالات بازدید شدهاگر سؤال يا نكته يا نظري در اين زمينه داريد، مشتاقانه منتظر خواندنش هستيم.

 
 
Captcha  
تعداد کل نظرات ارسالی 1 نظر
کاربر عادی
سطح :
1
0
1038
اصفهانی
0Dislikeپسندیدم
ارسال پاسخ

سلام. ممنون از مطالب خوبتون. در این زمینه واقعا باید فرهنگ سازی صورت بگیره

gold Drama 0 silver Drama 0