متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری ـ تناسلی

     تعداد بازدید 94
معرفی به دوستان اشتراک گذاری

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری ـ تناسلی به پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌هاي طبی و جراحی دستگاه ادراری ـ تناسلی و اختلالات جنسی در جنس مذکر و بیماری‌هاي طبی و جراحی دستگاه ادراری، اختلالات جنسی و نیز اعمال جراحی مرتبط با بی اختیاری ادراری در جنس مؤنث و جراحی‌هاي ابهام جنسی و غده فوق کلیوی و عناصر خلف صفاتی مرتبط با این رشته و جراحات دستگاه ادراری هر دو جنس و دستگاه تناسلی جنس مذکر در تمام سنین مي‌پردازد.

تعریف تخصص: رشته جراحی کلیه و مجاری ادراری ـ تناسلی یکی از رشته‌هاي بالینی پزشکی مي‌باشد که به پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌هاي طبی و جراحی دستگاه ادراری ـ تناسلی و اختلالات جنسی در جنس مذکر و بیماری‌هاي طبی و جراحی دستگاه ادراری، اختلالات جنسی و نیز اعمال جراحی مرتبط با بی اختیاری ادراری در جنس مؤنث و جراحی‌هاي ابهام جنسی و غده فوق کلیوی و عناصر خلف صفاتی مرتبط با این رشته و جراحات دستگاه ادراری هر دو جنس و دستگاه تناسلی جنس مذکر در تمام سنین مي‌پردازد.

طول دوره آموزش: 4 سال

محتوای آموزشی:

1ـ قادر به پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌هاي طبی و جراحی دستگاه ادراری ـ تناسلی و اختلالات جنسی در جنس مذکر و بیماری‌هاي طبی و جراحی دستگاه ادراری، اختلالات جنسی و نیز اعمال جراحی مرتبط با بی اختیاری ادراری در جنس مؤنث و جراحی‌هاي ابهام جنسی و غده فوق کلیوی و عناصر خلف صفاقی مرتبط با این رشته و جراحات دستگاه ادراری هر دو جنس و دستگاه تناسلی جنس مذکر در تمام سنین باشد. به این منظور لازم است:

الف) بتواند شرح حال مناسب از بیمار تهیه کند.

ب) معاینه فیزیکی کاملی از وی به عمل آورد.

پ) ارزش و اهمیت مطالعات آزمایشگاهی، رادیولوژی  و سایر روش‌هاي تشخیصی را بداند و بتواند نتایج را تفسیر نماید.

ت) ارزش نسبی درمان‌هاي جایگزین گوناگون را بداند و مناسب ترین درمان را به کار برد.

ث) اندیکاسیون‌ها، ممنوعیت‌ها، انواع روش‌ها و عوارض گوناگون درمان‌هاي جراحی و غیر جراحی را بداند و به کار برد.

ج) مشکلات مختلفی که ممکن است قبل، هنگام و بعد از اعمال جراحی کلیه و مجاری ادراری ـ تناسلی رخ دهد را بشناسد و درمان یا پیگیری کند.

2ـ عملکرد طبیعی و غیرطبیعی غدد فوق کلیوی، کلیه‌ها، حالب‌ها، مثانه و پیشابراه را در هر دو جنس و پروستات و دستگاه تناسلی خارجی را در جنس مذکر بداند. این موارد شامل شناخت مناسب از تکامل طبیعی و جنین شناسی، ژنتیک، بیوشیمی، فارماکولوژی، فیزیولوژی، آناتومی و آسیب شناسی مارکروسکوپی و میکروسکوپی دستگاه ادراری ـ تناسلی مي‌باشد.

3ـ جنبه‌هاي کاربردی علوم پایه مورد نیاز برای فراگیری و فعالیت در حرفه جراحی کلیه و مجاری ادراری ـ تناسلی را فرا گرفته باشد.

4ـ با نگرش صحیح قادر به ارائه دانش و مهارت در این رشته متناسب با فرهنگ و اعتقادات جامعه خود باشد.

5 ـ با پزشکان ارجاع کننده بیمار و متخصصین رشته‌هاي دیگر همکاری متقابل داشته باشد، به گونه ای که در تشخیص و درمان پیگیری به صورت گروهی همکاری نماید.

6ـ اصول پزشکی قانونی مرتبط با رشته جراحی کلیه و مجاری ادراری ـ تناسلی را بداند و به کار گیرد.

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری - متخصص جراح کلیه و مجاری ادراری - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری شیراز - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری تهران - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری در مشهد - جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی

 


آخرین مقالات بازدید شدهنظرات

 
   
Captcha  
تعداد کل نظرات ارسالی 3 نظر
پروانه مرادی
8DisLikeپسندیدم
1Likeخواندم
ارسال پاسخ

معرفی پزشکان در شهرهای اطراف تهران مثل قزوین،زنجان، مرکزی و... خیلی خالیه. اگه ممکنه چند تا متخصص کلیه مجاری ادراری در این استان ها هم به سایت اضافه کنید

مصباح‌زاده
6DisLikeپسندیدم
1Likeخواندم
ارسال پاسخ

اگر ممکنه یک متخصص کلیه در تهران معرفی کنید. اگه خانم باشه بهتره

شبنم یاحقی
1DisLikeپسندیدم
4Likeخواندم
ارسال پاسخ

چقدر عالی اتفاقا به دنبال یک همچنین مقاله ای میشگتم که یافتمش...هوراا. مرسی

gold Drama 0 silver Drama 0