درمان بیماری های شایع

مقالات پیشنهادی


درمان یبوست

درمان یبوست

هرانچه که باید در مورد درمان یبوست بدانید: علت به وجود آمدن یبوست در اکثر مواقع این است که به میزان کافی فیبر و اب در وعده های غذایی افراد وجود ندارد. عوامل دیگری نیز نظیر تحرک بسیار کم یا عوارض برخی داروها می­تواند منجر به ایجاد یبوست گردد. عموم افراد حداقل یکبار به این بیماری دچار شده اند. نکته قابل ملاحظه این است که درمان­ یبوست به صورت طبیعی نیز وجود دارد. درمان‌های طبیعی و تغییرات سبک زندگی می‌تواند به شما برای مقابله با یبوستی که در حال حاضر دارید یا تکرار آن در آینده کمک کند. اگر یبوست تکرارشونده دارید و این درمان­های خانگی تاثیر مثبت و قابل توجهی در درمان یبوست نمی­گذارند، بهتر است به یک متخصص در این حوزه مراجعه کنید.

درمان گلو درد

درمان گلو درد

نکاتی که باید در مورد درمان گلو درد بدانید: گلو درد در هر موقع از سال ممکن است به آسانی برای هرکسی ایجاد شود و همچنین ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از گلو درد ها دلایل ویروسی دارند و برخی دیگر با علل باکتریایی می باشند. گلو درد بسیار مسری است و به همین دلیل باید به سرعت پس از مشاهده اولین علائم به دنبال درمان آن برویم.

درمان سرفه

درمان سرفه

سرفه کردن باعث پاک شدن گلو از خلط و یا مواد تحریک‌کننده مانند گردوخاک می­شود. اما زمانی که سرفه به حالت مزمن درآید و دائمی شود می­تواند نشانه­ ی آلرژی، عفونت ویروسی و باکتریایی یا تنفس آلاینده‌های موجود در هوا باشد. ممکن است سرفه به دلیل بازگشت مواد داخل معده به مری باشد. در اکثر مواقع سرفه ارتباطی با ریه ­ها ندارد.

درمان گل مژه

درمان گل مژه

نکاتی که باید در مورد درمان گل مژه بدانید: بیماری گل مژه چشم انواع مختلفی دارد که بیشتر آن‌ها نوعی التهاب یا برجستگی متمرکز در پلک هستند. بعضی از گل مژه‌ها به دلیل عفونت ایجاد می‌شوند این نوع بیماری معمولا دردناک است ممکن است ظاهر فرد را تغییر بدهد. عدم درمان طولانی مدت عفونت گل مژه ممکن است بینایی را تحت تأثیر قرار دهد. بیشتر انواع گل مژه بدون نیاز به درمان بر طرف می‌شوند، اما برای درمان برخی به آنتی‌بیوتیک یا جراحی توسط پزشک متخصص در بیمارستان نیاز است.

درمان کبد چرب

درمان کبد چرب

نکاتی که باید در مورد درمان کبد چرب بدانید: یکی از شایع ترین دلایل ابتلا به بیماری کبد چرب رژیم غذایی غلط- مصرف زیاد غذاهای چرب، فست فود و غذاهای آماده- است. در بیماری کبد چرب ذره‌های بزرگ چربی در سلول‌های کبد رسوب کرده و باعث بروز اختلال‌ در عملکرد کبد و در نهایت بیماری‌های مزمن کبد از قبیل، استعداد ابتلا به عفونت‌ها، خونریزی‌های دستگاه گوارش و اختلال در سطح هوشیاری می‌شود. این بیماری مرحله به مرحله رشد می‌کند و پزشکان آن را در سه نوع بیماری کبد چرب گرید 1، گرید 2 و گرید 3 تقسیم بندی کرده‌اند.

درمان زودانزالی

درمان زودانزالی

آنچه که باید در مورد درمان زود انزالی بدانید: زودانزالی (انـزال زودرس) بـه انـزالی می­گویند که غیر قابل کنترل باشد و قـبـل از نـزدیـکـی و انـجـام رابطه ی جنسی و یا در مدت زمان بسـیـار کـمـی بعد از آن بـا میزان تحریک کم و خلاف میل فـرد انـجـام شود. با وجود اینکه تاکنون در مطالعات، طبق نظر اکثریت افراد زمان­هایی برای رسیدن به انزال پیشنهاد شده است اما تا کنون زمان استانداردی برای آن تعریف نشده است.

درمان آفت دهان و زبان

درمان آفت دهان و زبان

نکات مهمی که باید در مورد درمان آفت دهان بدانید: آفت دهانی یا زخم آفتی به زخم سطحی، کوچک و خوش خیم در بافت نرم داخل دهان یا لب ها، زیر زبان و روی غشاء لثه گفته می‌شود. اندازه‌ی آفت دهانی یک سانتی‌متر و به شکل دایره یا بیضی، سفید یا زرد رنگ است. تاول‌هایی که در اثر تب شدید در دهان ایجاد می‌شود یا زخم‌های با منشاء سرماخوردگی مثل تبخال، آفت دهانی نیستند. آفت دهانی خارج از دهان ایجاد نمیشود و به هیچ وجه سرایت نمی‌کنند.

درمان بواسیر

درمان بواسیر

نکات مهمی که باید در مورد درمان بواسیر بدانید: در اطراف مقعد یا قسمت پایینی راست‌روده (رکتوم)، رگ‌هاي بواسيري وجود دارند. در صورت تحريک شدن این رگ‌ها ملتهب شده، ورم کرده يا حتي خونريزي می‌کنند. به این بیماری بواسير یا هموروئید گفته مي‌شود.

درمان تبخال

درمان تبخال

نکات مهمی که باید در مورد درمان تبخال بدانید: تبخال لب از جمله بیماری‌های ویروسی است و از طریق انتقال ویروس herpes simplex وارد بدن می‌شود‌. این ویروس باعث به وجود آمدن نقاط دردناک و قرمز رنگ روی لب ها‌، لثه‌، زبان و سقف دهان بیمار می‌شود. ویروس تبخال لب ممکن است علائمی مانند درد عضلانی و سرما خوردگی بروز دهد. ویروس herpes simplex فقط روی انسان می‌گذارد. این ویروس ممکن است از طریق بزاق آلوده فرد بیمار منتقل شود. به علت مسری بودن شدید ویروس تبخال لب اکثر افراد تا قبل از رسیدن به سن بزرگسالی حداقل یکبار به آن آلوده شده‌ است.

درمان اسهال

درمان اسهال

نکات مهمی که باید در مورد درمان اسهال بدانید: همه ما در مراحل زندگی خودمان اسهال را تجربه کرده ایم و به دنبال درمان اسهال بوده ایم، اسهال یک نوع عفونت یا ناراحتی گوارشی است و باعث تخلیه مکرر و فراوان مدفوع آبکی و دردهای شکمی می­شود. درواقع فردی که به اسهال مبتلا شده است در بازه زمانی 24 ساعته سه مرتبه یا بیشتر مدفوع آبکی دارد. اسهال علل مختلفی دارد و می­تواند خفیف، حاد و یا کشنده باشد اسهال حاد معمولا بیش­تر از دو هفته طول می کشد.